Scrapbooking

Scrapbooking jest sztuką ręcznego tworzenia i dekorowania przedmiotów, głównie przy użyciu papieru. Najczęściej tą metodą rękodzieła wytwarzane są kartki okolicznościowe, pudełka (tzw. exploding box), albumy na zdjęcia czy winietki. Scrabookingiem można posłużyć się również przy tworzeniu bardziej oryginalnych przedmiotów, takich jak wizytówki, czy etui na butelkę wina.

Scrapbooking był do tej pory w Polsce mało znany. Jednak z każdym rokiem zdobywa coraz większe uznanie zarówno wśród twórców jak i odbiorców chcących obdarować bliskich wyjątkowym upominkiem. Przybywa również sklepów i hurtowni oferujących materiały scrapbookingowe.

W scrapbookingu nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. Dzięki temu każdy może stworzyć swój niepowtarzalny, unikalny styl mieszcząc się cały czas w ramach tej techniki rękodzieła.

Czy wiesz że.... Czy wiesz że....
Scrapbooking to jedno z najcześciej uprawianych hobby w USA. Swoją popularnością przewyższył nawet golfa. W co trzecim gospodarstwie domowym w USA można znaleźć coś zrobionego tą metodą rękodzielniczą.
Czy wiesz że.... Czy wiesz że....
Podobno jedną z pierwszych osób, które ozdabiały zdjęcia metodą scrapbookingu był Mark Twain.